طراحی وب سایت حرفه ای

English
فارسی
ثبت نام
ورود
امروز : يکشنبه ۱ بهمن ماه ۱۳۹۶
برچسب ها
گوگل - سنجیده - کسب و کار - رهبران بزرگ - سخنوری - عادات افراد موفق - قدرت کلام - اثربخشی - اثرگذاری - اصول رهبری - رهبری - رهبری موفق - فرهنگ سازمانی - موفقیت - یادگیری - یادکیری زبان - انگیزه - انگیزه زمانی - حرده فروشی - فروشگاه اینترنتی - فروشگاه آنلاین - اینترنتی - نوآوری - ایده جدید - ایده‌پردازی - ایده - حافظه - سلول حافظه - کارآفرینی - کسب نفع - مهارت گفتاری - گفتاری صحبت کردن - دورکاری - باهوش - افراد باهوش - خطای ذهنی - شخصیت - افراد ناموفق - شکست - استخدام - تایپو گرافیکی - هنر و گرافیک - گرافیک - گرافیک محیطی - چاپخانه - حجم کاری - کار - موسیقی - موسیقی و کار - مصاحبه - مصاحبه شغلی - کار درخانه - عکاسی 360 درجه - عکاسی از کالا - عکاسی از محصول - محصولات فروشگاهی - استرس - الکسای سایت - زیاد کردن الکسا - تجارت اینترنتی - طزاحی سایت - بازاریابی اینترنتی - بهینه سازی - طراحی سایت - طراحی وب سایت - SEO سایت - بهینه سازی سایت - SEO - نکاتی درباره طراحی سایت - توسعه سایت - چهارچوب سایت - مقالات طراحی وب سایت - وب سایت - تکنولوژی - فناوری - پهپاد - اینترنت - اعتیاد به اینترنت - کلاهبرداری اینترنتی - مقالات اینترنت - قواعد - اصول طراحی وب - اصول سایت - بهره روی - کسب وکار - تیتر مطالب - مطلب - مارکتینگ - تبلیغات آنلاین - تبلیغات کلیکی - شارژ درست موبایل - شارژ باطری - پیدایش اینترنت - ماکستون - مرورگر - شارژ موبایل - در شارژ ماندن - باتری موبایل - هکر - دومیلیون دلار - خودپرداز - برند - قلب مشتری - استبو جابز - تفکر مثبت - برنامه نویسی - زبان برنامه نویسی سخت - مقالات برنامه نویسی - دلایل یادگرفتن برنامه نویسی - اهمیت برنامه نویسی - بیسوادی دیجتنالی - بیسوادی ایترنتی - ترکیب رنگ - رنگبندی - اشتباهات در طراحی - عوامل موفقیت سایت - موفقیت سایت - نکات طراحی - فضای سفید - طراحی مسطح - مسطح - جاوا - زبان جاوا - برنامه نویسی جاوا - نکات موفقیت - موفقیت بدون مدرک - افراد موفق - لباس افراد موفق - لیست افراد موفق - ساعت کاری - ساعت کاری موفق - 8 ساعت کار
25 ترفند در فتوشاپ
36 بازدید
سه شنبه ۲۲ تير ماه ۱۳۹۵
اندازه قلم :
طراحی وب سایت
ترفند شماره 1: چگونه یک قسمت از یک سند را که از چند لایه تشکیل شده کپی کنیم؟
وقتی منطقه‌ای از یک سند را انتخاب کنید و برای انجامعمل کپی کلیدهای Ctrl+C را‌‌ می‌فشارید آن منطقه تنها از لایه انتخابی کپی‌‌ می‌شود. اما اگر شما بخواهید از تمام اجزای لایه‌ها در آن قسمت در یک لایه جدید کپی داشتهباشید‌‌ می‌توانید با افزودن کلید Shift به کلیدهای Ctrl+C این کار را انجام دهید.

ترفند شماره 2: اسناد خود را در کنار هم مشاهده کنید
در ابتدای تاریخ فتوشاپ  وقتی تعدادی سند را باز‌‌ می‌کنید فتوشاپ آنها را به صورت جلوی هم نمایش‌‌ می‌دهد. یعنی تصاویر یکی پس از دیگری در جلو یهم باز‌‌ می‌شوند که این روش Cascading نام دارد. اما اگر بخواهید به طور مثال 4 تصویر باز شده خود را کنار هم قرار دهید کافیست از منوی Windows منوی Documents راباز کرده و گزینه Tile را انتخاب کنید.

ترفند شماره 3: حالت ارائه طرح به مشتری در فتوشاپ
زمان آن فرا رسیده که طرح نهایی خود را به مشتری نشان دهید اما دوست ندارید مشتری بداند که شما با فتوشاپ کار کرده اید. دلیل این امر این است که مشتری بلافاصله میگوید: "با فتوشاپ کار‌‌ می‌کنید ؟ همسایه من هم این برنامه رادارد!" و معنای این حرف این است که پس همسایه من هم‌‌ می‌تواند این طرح را بدون صرف هزینه برایم انجام دهد. برای اینکه بتوانید از حالت ارائه تصویر در فتوشاپ بهره بگیرید‌‌ می‌توانید کلید F را در صفحه کلید دو بار فشار داده و یک بار کلید Tab رابزنید. مشاهده‌‌ می‌کنید که دور طرح را زمینه‌ای سیاه پوشانده و منوها حذف شده اند.

ترفند شماره 4: گردش بین اسناد 
اگر با بیش از یک سند کار‌‌ می‌کنید‌‌ می‌توانید با فشردن کلیدهای Ctrl+Tab بین اسناد گردش کنید. 

ترفندشماره 5: مشاهده لایه فعال و مخفی کردن بقیه لایه ها
اگر سند چند لایه‌ای دارید‌‌ می‌توانید تنها لایه‌ای را که روی آن کار‌‌ می‌کنید مشاهده کنید. این کار را‌‌ می‌توانید با فشار کلید Alt و کلیک روی آیکن چشم در پالت Layers لایه مورد نظر انجام دهید. برای مشاهده مجدد تمامی لایه‌ها این کار را دوباره تکرار کنید.

ترفند شماره 6: ایجاد انتخابهای دایره شکل
زمانی که یک دایره رسم‌‌ می‌کنید فتوشاپ دایره را به طور پیش فرض از نقطه‌ای که کلیک‌‌ می‌کنید رسم‌‌ می‌کند. شما‌‌ می‌توانید با نگاه داشتن کلید Alt در زمان رسم دایره، دایره را از مرکز رسم نمائید. اگر‌‌ می‌خواهید دایره شما کاملا گرد باشد‌‌ می‌توانید از کلید Shift استفاده کنید.

ترفند شماره 7: حذف راهنماهای خط کشی 
اگر در طرحتانده‌ها راهنما برای خط کشی دارید و اکنون قصد حذف کردن آنها را دارید لازم نیست آنهارا یکی یکی به بیرون از محیط سند درگ کنید، بلکه‌‌ می‌توانید از منویView گزینه Clear Guides را انتخاب کنید.

ترفند شماره 8: تغییر تنظیمات  Quick Mask 
اگر‌‌ می‌خواهید رنگ قرمز در محیط  Quick Mask محل انتخاب شما باشد یا اگرمی خواهید از رنگ دیگری برای محیط Quick Mask استفاده کنید کافی است بر روی آیکنی که توسط آن وارد این محیط‌‌ می‌شوید دابل کلیک کنید.

ترفند شماره 9: حرکت لایه انتخابی در بین لایه هابا استفاده از کلید >+Ctrl 
می توانید لایه انتخابی خود را به زیر لایه زیرین خود انتقال دهید و با کلید [+Ctrl می توانید لایهانتخابی را به بالای لایه های بالایی انتقال دهید.

ترفند شماره 10: مخفی کردن حالت انتخاب
برای این کار کافی است پس از انجام عمل انتخاب کلیدهای Ctrl+H را بفشارید. در این حالت انتخاب شما حذف‌‌ نمی‌شود بلکه تنها از دید پنهان میگردد و با هر بار نگاه داشتن کلید موس بر روی آن یا درگ کردن آن دوباره ظاهر میگردد.

ترفند شماره 11: خلاص شدن از پیکسل های لبه‌ای سیاه یاسفید
 اگر روی تصویری با ترکیبی از عکس های مختلف کار‌‌ می‌کنید و تصویری را بهآن اضافه‌‌ می‌کنید که دارای زمینه سفید یا سیاه بوده است احتمالا لبه های آن دارای پیکسل های سفید یا سیاه است. برای خلاص شدن از این پیکسل‌ها از منوی Layer گزینه Matting و سپس بسته به رنگ مورد نظر یکی از گزینه های Remove White Matteیا Remove Black Matte را انتخاب کنید.

ترفند شماره 12: RGB و CMYK را همزمان ببینید
 اگر در حال کار روی یک سند RGB هستید و‌‌ می‌دانید که تصویر به منظور چاپ در آخر به حالت CMYK در خواهد آمد، برای مشاهده تصویر نهایی در حالت CMYK ومقایسه آن با سند RGB فعلی‌‌ می‌توانید از منوی Windows گزینه Document و سپسNew Windows را انتخاب کنید. با این کار یک نمای دیگر از سند موجود باز‌‌ می‌شود. به سنداصلی خود برگردید و به کار خود ادامه دهید. مشاهده‌‌ می‌کنید که آنچه انجام‌‌ می‌دهید روی سند CMYK شده نیز اعمال‌‌ می‌شود.

ترفند شماره 13: راهنمای خط کشی رادر محل دلخواه خود قرار دهید 
اگر محل دقیقی را که‌‌ می‌خواهید خطوط راهنما راروی آنها قرار دهید‌‌ می‌دانید‌‌ می‌توانید با استفاده از منوی View و گزینه New Guide و وارد کردن محل قرارگیری آنها در کادر محاوره این خطوط را در محل دقیق خود قراردهید.

ترفند شماره 14: برگرداندن آخرین انتخاب 
اگر انتخابی انجام داده اید و سپس از انتخاب خارج شده اید و حال پس از انجام یک سری عملیات متوجه شدهاید که به انتخاب خود نیاز دارید، در صورتی که انتخاب دیگری پس از آن انجام نداده باشید‌‌ می‌توانید با انتخاب Reselect از منوی Select آخرین انتخاب خود را ظاهر کنید.

ترفند شماره 15: تولید کپی ها 
زمانی که دکمه یا زبانه یا هرچیز دیگری به وجود آوردید‌‌ می‌توانید به سرعت آن را کپی کرده و به تعدادزیاد تکثیر کنید. ابتدا کلید Ctrl را نگه دارید و سپس روی لایه‌ای که‌‌ می‌خواهید آنرا کپی کنید کلیک نمائید. ( این کار انتخابی پیرامون هر آنچه در لایه است ایجاد میکند.)، سپس Alt+Ctrl را نگه دارید و هر تعدادی که‌‌ می‌خواهید درگ کنید.

ترفند شماره 16: سریعترین راه از پیوند خارج کردن لایه ها
اگر تعداد زیادی از لایه‌ها را به هم پیوند( Link ) کرده اید و‌‌ می‌خواهید سریعا آنها را از حالت پیوند خارج کنید فقط کافی است کلید Alt را نگه دارید و مستقیما روی آیکن قلموی کوچک در دومین ستون کنار لایه فعال کلیک کنید. این کار بلافاصله تمام لایه های متصل شده به لایه مذبور را از حالت پیوند خارج میکند.

ترفند شماره 17: برگشت به حالت های پیش فرض فتوشاپ
 احساس میکنید که‌‌ می‌خواهید تمام تنظیمات فتوشاپ به حالتی که Adobe در ابتدا تنظیم کرده بود برگردد Shift+Alt+Ctrl . را نگه دارید و سپس فتوشاپ را ببندید. یک کادر محاوره ازشما‌‌ می‌پرسد که آیا‌‌ می‌خواهید تنظیمات فتوشاپ به صورت پیش فرض برگردد.

ترفند شماره 18: چطور متن های کوچک خود را بسازیم تا در وب واضح باشند
این امکان که Anti-Aliasing نام دارد در نوار Options ابزار تایپ قراردارد که با دو عدد حرف a در کار یکدیگر نشان داده شده ست و حالت پیش فرض آن بر روی گزینه Sharp است. شما‌‌ می‌توانید با تغییر این گزینه‌ها فونت کوچک خود را واضح ترکنید.

ترفند شماره 19: ترسیم خطوط مستقیم
 اگر در ترسیم خطوط مستقیم با ابزارهای فتوشاپ مشکل دارید در هنگام رسم این خطوط کلید Shift را نگهدارید.

ترفند شماره 20: خط راهنمای خط کشی را تغییر جهت بدهید 
اگر یک خط راهنمای خط کشی افقی دارید و‌‌ می‌خواهید سریعا آن را تبدیل به یک خط راهنمای عمودی نمائید کافی است کلید Alt را نگه داشته و بر روی خط راهنما کلیک کنید.

ترفند شماره 21: ایجاد لایه جدید در زیر لایه انتخابی
کافی است هنگام کلید بر روی آیکن New Layer کلید Ctrl را نگه دارید.

ترفندشماره 22: حذف لکه‌ها یا خراش های تصویر
 اگر تصویری دارید که سطح آن دارایل که، نقاط یا خراشهایی است یک ترفند کوچک برای حذف آنها وجود دارد. روی ابزار Blur کلیک کنید. در نوار Options میزانOpacity ابزار را روی 20 % تنظیم و حالت Blend رابه Lighten تغییر دهید و شروع به نقاشی روی خراش‌ها کنید. پس از چند ضربه متوجه‌‌ می‌شوید که خراش‌ها به تدریج ناپدید‌‌ می‌شوند.

ترفند شماره 23: ادغام لایه های مرئی در یک حرکت
برای این کار کافی است کلید های Ctrl+Shift+E را همزمانفشار دهید.

ترفند شماره 24: گردش روی تصویر
در حالت Full Screen برای پرش به بالای تصویر کلید PageUp و برای پرش به پائین تصویر کلید PageDown رافشار دهید. برای پرش به سمت چپ تصویر کلیدCtrl+PageUP و برای پرش به سمت راست تصویر کلید Ctrl+PageDown را فشار دهید. برای پرش به گوشه بالای سمت چپ کلید Home وبرای پرش به گوشه پائین سمت راست کلید End را فشار دهید.

ترفند شماره 25: کنترل یا  Tracking
Tracking عبارت است از فضای بین یک گروه از حروف یاکلمات. برای تنگ کردن این فاصله به صورت بصری ( نه به صورت عددی ) یعنی حذف فاصلهبین یک گروه از حروف، ابزار Type را بردارید و متن را هایلایت کنید و سپس کلید جهتچپ + Alt را برای کم کردن فاصله و کلید جهت راست + Alt را برای اضافه کردن این فاصله فشار دهید.
اخبار تکنولوژی
مقالات
برای اطلاع از آخرین اخبار مشخصات خود را وارد کنید.
ایمیل
موبایل
شرکت طراح نرم افزار
شرکت طراح نرم افزار پیشگام از سال 1379 فعالیت خود را در زمینه طراحی وب و برنامه نویسی با شرکت های دیگر آغاز نموده و در سال 1385 توانست با شماره ثبت 23483 فعالیت خود را با نام تجاری شرکت طراح نرم افزار پیشگام TNP  آغاز کند.
ارتباط با ما
دفتر مرکزی : تبریز - خیابان شریعتی جنوبی - بالاتر از تقاطع پاستور - پلاک 514 - طبقه اول

 
تلفن : 35578902 - 041
  35578903 - 041
شرکت طراح نرم افزار پیشگام طراحی وب سایت حرفه‌ای TNP Control Panel
Rated 4.5/4 based on 1 to 5
می خواهید عضو شوید؟
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحیح وارد نمائید
عضو هستید؟
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحیح وارد نمائید
رمز عبور را فراموش کرده ام
پشتیبانی آنلاین
شرکت طراح نرم افزار پیشگامشرکت طراح نرم افزار04135578902 tnp.co.irtnp.co.ir - فدح.زخ.هق - صصص.فدح.زخ.هق