طراحی وب سایت حرفه ای

English
فارسی
ثبت نام
ورود
امروز : سه شنبه ۳ مهر ماه ۱۳۹۷
تقویم
برچسب ها
روسیه - آمریکا - سوریه - تسلیحات - عربستان مناظره - هیلاری کلینتون - دونالد ترامپ - انتخابات آمریکا مایکروسافت - اپل - استراتژی سوریه - آمریکا - روسیه ایران - ایتالیا - مدیترانه - پایگاه نظامی 624283 آمریکا - عربستان - کنگره آمریکا - تروریسم - وتو یاهو - هک - ورایزون ایران - پول شویی - تروریسم - روحانی ماه سیاه - پدیده - ماه شیمون پرز - اسراییل دونالد ترامپ - کنگره آمریکا - سلاح هسته ای اوپک - بازار نفت - عربستان - ایران - تولید نفت - توافق مایکروسافت - میلیونر - ثروت ایران - اسرائیل - شیمون پرز - نتانیاهو یاهو - حمله سایبری - سرقت اطلاعات عربستان سعودی - حج - هزینه روادید - کسری بودجه ستاد اجرایی فرمان امام مایکروسافت - سرفیس فون - اپل - آیفون عربستان سعودی - آمریکا - ایران - خاورمیانه اینترنت اشیا - پردازش ابری - امنیت سایبری جان کری - هیلاری کلینتون - جایزه نوبل تکنولوژی - عکاسی - دوگ منوز عزاداری - زباله - محرم مناظره - معاون اول رییس جمهور - انتخابات آمریکا روسیه و سوریه - آمریکا و روسیه - سوریه عربستان سعودی - مانور - ایران - خلیج فارس گوگل - گوشی هوشمند - پیکسل روسیه و سوریه - آلمان - اتحادیه اروپا - تحریم

شهاب حسینی دیگر سیگار نمی‌کشد؟!

چهارشنبه ۱۹ مهر ماه ۱۳۹۶
اندازه قلم :
👈 طراحی وب سایت 👉

در اینجا اصراری بر حفظ و گسترش نمایش سیگار در پروژه‌های سینمایی نیست اما قطعاً یکی از المان‌های تاثیرگذار در شکل گیری یک کاراکتر و تکمیل منظومه بازی یک هنرپیشه است؛ مسئله‌ای است شاید بهترین مثال همان کاراکتر قباد در سریال شهرزاد باشد... هیچ کشور توسعه یافته‌ای برای کنترل سیگار، از سینماگران نخواسته سیگار را در فیلم و سریال‌هایشان نشان ندهند.


پیگیری‌های یکی از نهادهای دولتی ممکن است منجر به کاهش چشمگیر نمایش سیگار و دخانیات در فیلم‌های سینمایی شود و آثار چون شهرزاد که کاراکتری چون شهاب حسینی در آن سیگار می‌کشد، در فصل بعدی این سریال و همچنین سایر کاراکترها در سایر آثار سینمایی و شبکه نمایش خانگی با کاهش شدید مصرف سیگار به نمایش در آیند.
 
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال‌های اخیر مستند به قوانین مبارزه با دخانتیات از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مشخصاً سازمان سینمایی خواسته بود که از نمایش سیگار در آثار سینمایی و شبکه نمایش خانکی به سبب آنکه به زعم مسئولان این وزارتخانه جنبه تبلیغاتی دارد، پرهیز کنند.
 
سازمان سینمایی در دولت پیشین در ابتدا مخالفت و سپس به کارگردان‌هایی که درخواست پروانه ساخت می‌کردند به صورت ارشادی توصیه می‌کرد که صحنه‌های سیگار کشیدن را به حداقل برسانند؛ رویکردی که تا حدودی در فصل دوم سریال شهرزاد نیز نمود یافته است و کاراکتر قباد با بازی شهاب حسینی، کارکرد فصل اول را با سیگار ندارد و عملاً مصرف دخانیات در این سریال به حداقل ممکن رسیده است.
 
این رویکرد دهه شصتی ظاهراً در سایر آثار نیز لحاظ شده و احتمالاً در آینده نزدیک به جز در موارد نادر شاهد نمایش سیگار در آثار سینمایی و مجموعه‌های عرضه شده در شبکه نمایش خانگی نخواهیم بود. این رویکرد همانگونه که اشاره شد، به دهه شصت باز‌می‌گردد اما هیچ کدام از داده‌ها نشان نمی‌دهد که سیاست عدم نمایش سیگار در سینما و تلویزیون منجر به کاهش مصرف سیگار شده است.
 

 
در رویکردی معکوس اتفاقاً در همه این سال‌ها شاهد رشد چشمگیر افزایش مصرف سیگار در کشور بوده‌ایم. از نیمه دوم دهه هفتاد این سیاست‌ها آهسته آهسته کارکردش را از دست داد و در سینما و آثار شبکه نمایش خانگی مصرف سیگار به عنوان یک چالش ممیزی مطرح نبود و وزارت بهداشت و درمان نیز به شکل کنونی پیگیر عدم نمایش سیگار در آثار سینمایی نبود.
 
با این حال در این سال‌های آزاد بودن سیگار، متاثر از نمایش سیگار در فیلم‌ها به یک باره جهش آمار در مصرف سیگار نسبت به دوره ممنوعیت، رخ نداده و اساساً هیچ مستندات علمی وجود ندارد که نشان دهد سیگار کشیدن یک بازیگر الزاماً منجر به افزایش آمار سیگاری‌ها می‌شود. در عین حال، یک کاراکتر منفی یا سیگاری را با چنین روش‌هایی، چگونه باید در سینمای ایران نمایش داد؟
 
البته در اینجا اصراری بر حفظ و گسترش نمایش سیگار در پروژه‌های سینمایی نیست اما قطعاً یکی از المان‌های تاثیرگذار در شکل گیری یک کاراکتر و تکمیل منظومه بازی یک هنرپیشه است؛ مسئله‌ای است شاید بهترین مثال همان کاراکتر قباد در سریال شهرزاد باشد. در عین حال به نظر نمی‌آید این کاراکتر در زمینه سیگار رویکرد ترویجی داشته است.
 
به نظر می‌رسد به جای چنین سیاست‌هایی، مسئولان امر می‌توانند به سراغ سایر سیاست‌های کنترلی نظیر افزایش شدید قیمت دخانیات و افزایش محدودیت‌ها برای مصرف عمومی سیگار و امثالهم بروند، چرا که هیچ کشور توسعه یافته‌ای برای کنترل سیگار، از سینماگران نخواسته سیگار را در فیلم و سریال‌هایشان نشان ندهند.
لطفاً در مورد اخبار فوق ستاره بدهید :
آیا این خبر از نظر شما خوب بود؟

اخبار تکنولوژی
مقالات
برای اطلاع از آخرین اخبار مشخصات خود را وارد کنید.
ایمیل
موبایل
شرکت طراح نرم افزار
شرکت طراح نرم افزار پیشگام از سال 1379 فعالیت خود را در زمینه طراحی وب و برنامه نویسی با شرکت های دیگر آغاز نموده و در سال 1385 توانست با شماره ثبت 23483 فعالیت خود را با نام تجاری شرکت طراح نرم افزار پیشگام TNP  آغاز کند.
ارتباط با ما
دفتر مرکزی : تبریز - خیابان شریعتی جنوبی - بالاتر از تقاطع پاستور - پلاک 514 - طبقه اول

 
تلفن : 35578902 - 041
  35578903 - 041
شرکت طراح نرم افزار پیشگام طراحی وب سایت حرفه‌ای TNP Control Panel
Rated 4.5/4 based on 1 to 5
می خواهید عضو شوید؟
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحیح وارد نمائید
عضو هستید؟
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحیح وارد نمائید
رمز عبور را فراموش کرده ام
پشتیبانی آنلاین
شرکت طراح نرم افزار پیشگامشرکت طراح نرم افزار04135578902 tnp.co.irtnp.co.ir - فدح.زخ.هق - صصص.فدح.زخ.هق