طراحی وب سایت حرفه ای

English
فارسی
ثبت نام
ورود
امروز : شنبه ۲۷ مرداد ماه ۱۳۹۷
تقویم
برچسب ها
روسیه - آمریکا - سوریه - تسلیحات - عربستان مناظره - هیلاری کلینتون - دونالد ترامپ - انتخابات آمریکا مایکروسافت - اپل - استراتژی سوریه - آمریکا - روسیه ایران - ایتالیا - مدیترانه - پایگاه نظامی 624283 آمریکا - عربستان - کنگره آمریکا - تروریسم - وتو یاهو - هک - ورایزون ایران - پول شویی - تروریسم - روحانی ماه سیاه - پدیده - ماه شیمون پرز - اسراییل دونالد ترامپ - کنگره آمریکا - سلاح هسته ای اوپک - بازار نفت - عربستان - ایران - تولید نفت - توافق مایکروسافت - میلیونر - ثروت ایران - اسرائیل - شیمون پرز - نتانیاهو یاهو - حمله سایبری - سرقت اطلاعات عربستان سعودی - حج - هزینه روادید - کسری بودجه ستاد اجرایی فرمان امام مایکروسافت - سرفیس فون - اپل - آیفون عربستان سعودی - آمریکا - ایران - خاورمیانه اینترنت اشیا - پردازش ابری - امنیت سایبری جان کری - هیلاری کلینتون - جایزه نوبل تکنولوژی - عکاسی - دوگ منوز عزاداری - زباله - محرم مناظره - معاون اول رییس جمهور - انتخابات آمریکا روسیه و سوریه - آمریکا و روسیه - سوریه عربستان سعودی - مانور - ایران - خلیج فارس گوگل - گوشی هوشمند - پیکسل روسیه و سوریه - آلمان - اتحادیه اروپا - تحریم

چرا روس ها خواهان مشارکت دادن قدرت های غربی در بازسازی سوریه هستند!؟

شنبه ۲۰ مرداد ماه ۱۳۹۷
اندازه قلم :

هفته گذشته رویترز در گزارشی از درخواست روسیه از آمریکا برای مشارکت و کمک به بازسازی سوریه پرده برداشت. درخواستی که با مخالفت آمریکایی ها مواجه شد. به نظر می رسد که روس ها تلاش دارند سایر کشورهای غربی را نیز وارد ماجرای بازسازی سوریه کنند و در همین راستا اخیرا این درخواست را به فرانسوی ها نیز ارائه داده اند.

هفته گذشته رویترز در گزارشی از درخواست روسیه از آمریکا برای مشارکت و کمک به بازسازی سوریه پرده برداشت. درخواستی که با مخالفت آمریکایی ها مواجه شد.

به گزارش ، رئیس ستاد کل ارتش روسیه در نامه‌ای که اخیرا از طریق یک کانال محرمانه به همتای آمریکایی خود ارسال کرده، از واشنگتن خواسته تا کمک‌هایی برای بازسازی زیرساخت‌ها در سوریه و بازگشت آوارگان سوری به کشورشان ارائه دهد. ظاهرا این درخواست با پاسخ منفی آمریکا مواجه شده است.

طبق این سند دولتی آمریکا که یک نسخه از آن به دست خبرگزاری «رویترز» رسیده، روسیه از یک کانال ارتباطی به دقت حفاظت شده با فرمانده ارشد آمریکایی استفاده کرده تا پیشنهاد همکاری برای بازسازی سوریه و بازگرداندن آوارگان سوری به کشورشان را مطرح کند.

طبق این سند، «در پیشنهاد (روسیه) مطرح شده که دولت سوریه با کمبود تجهیزات، سوخت و دیگر مواد و نیز بودجه مورد نیاز برای بازسازی این کشور به منظور پذیرش آوارگان به سوریه مواجه است».

بنا به نوشته رویترز، دولت آمریکا روی کمک برای بازسازی سوریه خط کشیده و گفته که این فرایند باید با برگزاری انتخابات تحت نظارت سازمان ملل و انتقال سیاسی در سوریه پیش رود.

با این حال، به نظر می رسد که روس ها تلاش دارند سایر کشورهای غربی را نیز وارد ماجرای بازسازی سوریه کنند و در همین راستا اخیرا این درخواست را به فرانسوی ها نیز ارائه داده اند.

در این رابطه، روسای جمهوری فرانسه و روسیه در یک تماس تلفنی بر بازسازی زیرساخت‌های اجتماعی و اقتصادی سوریه و بازگرداندن آوارگان به این کشور با کمک‌ جامعه بین‌الملل تاکید کردند. درواقع، فرانسه با پیشنهاد روسیه برای کمک به بازسازی سوریه موافقت کرده است.


این درحالی است که فرانسه چندی پیش مشارکت در بازسازی سوریه را مشروط به کنار رفتن بشار اسد از قدرت کرده است.

می توان گفت پذیرش پیشنهاد روسیه توسط فرانسه برای مشارکت در بازسازی سوریه می تواند زمینه ساز مشارکت سایر بازیگران غربی در بازسازی سوریه شود. در واقع، روس ها به دنبال ایجاد یک پذیرش دومینویی برای مشارکت در بازسازی سوریه از سوی کشورهای غربی است.

از سوی دیگر، فرانسه به عنوان اولین بازیگری که این درخواست روسیه را پذیرفته می تواند یک بازیگر میانجی برای اقناع سایر بازیگران غربی و از جمله آمریکا جهت مشارکت در بازسازی باشد.

به نظر می رسد گفتگوی شب گذشته ترامپ و مکرون نیز در همین راستا بوده و طبق بیانیه کاخ سفید دو طرف علاوه بر ایران، در مورد سوریه نیز گفتگو کرده اند. گفتگویی که بعد از تماس تلفنی مکرون و پوتین ایجاد شد.

ترامپ بامداد شنبه در توئیترش نوشت: «گفت‌وگوی تلفنی بسیار خوبی با امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه داشتم. درباره مسائل مختلف به ویژه مسائل امنیتی و تجاری گفت‌وگو کردیم.»

کاخ سفید در بیانیه‌ای به فاصله‌ای کوتاه اعلام کرد سران دو کشور درباره «طیف گسترده‌ای از مسائل تجاری و امنیتی، اعم از اوضاع در ایران، سوریه و خاورمیانه در سطحی وسیع‌تر گفت‌وگو کرده‌اند.»

کاخ الیزه هم در بیانیه مختصری گفت که ترامپ و ماکرون درباره مسائل سوریه، ایران و درگیری‌های میان اسرائیل و فلسطینی‌ها گفت وگو کرده‌اند. در این بیانیه اشاره‌ای به گفت‌وگوی دو طرف درباره مسائل تجاری نشده بود.

به نظر می رسد روسیه از طریق مشارکت دادن کشورهای غربی و از جمله آمریکا در بازسازی سوریه، به دنبال متعهد کردن آن ها به پذیرش بشار اسد و حل و فصل بحران سوریه است.

در واقع، از آنجایی که مشارکت در بازسازی می تواند منافع اقتصادی زیادی برای مشارکت کنندگان داشته باشد، آن ها ممکن است از مواضع پیشین خود در مورد کنار رفتن بشار اسد عقب نشینی کنند. این راهبردی است که به نظر می رسد روس های در حال پیگیری آن هستند.

اخبار تکنولوژی
مقالات
برای اطلاع از آخرین اخبار مشخصات خود را وارد کنید.
ایمیل
موبایل
شرکت طراح نرم افزار
شرکت طراح نرم افزار پیشگام از سال 1379 فعالیت خود را در زمینه طراحی وب و برنامه نویسی با شرکت های دیگر آغاز نموده و در سال 1385 توانست با شماره ثبت 23483 فعالیت خود را با نام تجاری شرکت طراح نرم افزار پیشگام TNP  آغاز کند.
ارتباط با ما
دفتر مرکزی : تبریز - خیابان شریعتی جنوبی - بالاتر از تقاطع پاستور - پلاک 514 - طبقه اول

 
تلفن : 35578902 - 041
  35578903 - 041
شرکت طراح نرم افزار پیشگام طراحی وب سایت حرفه‌ای TNP Control Panel
Rated 4.5/4 based on 1 to 5
می خواهید عضو شوید؟
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحیح وارد نمائید
عضو هستید؟
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحیح وارد نمائید
رمز عبور را فراموش کرده ام
پشتیبانی آنلاین
شرکت طراح نرم افزار پیشگامشرکت طراح نرم افزار04135578902 tnp.co.irtnp.co.ir - فدح.زخ.هق - صصص.فدح.زخ.هق