طراحی وب سایت حرفه ای

English
فارسی
ثبت نام
ورود
امروز : پنج شنبه ۲۵ مرداد ماه ۱۳۹۷
تقویم
برچسب ها
روسیه - آمریکا - سوریه - تسلیحات - عربستان مناظره - هیلاری کلینتون - دونالد ترامپ - انتخابات آمریکا مایکروسافت - اپل - استراتژی سوریه - آمریکا - روسیه ایران - ایتالیا - مدیترانه - پایگاه نظامی 624283 آمریکا - عربستان - کنگره آمریکا - تروریسم - وتو یاهو - هک - ورایزون ایران - پول شویی - تروریسم - روحانی ماه سیاه - پدیده - ماه شیمون پرز - اسراییل دونالد ترامپ - کنگره آمریکا - سلاح هسته ای اوپک - بازار نفت - عربستان - ایران - تولید نفت - توافق مایکروسافت - میلیونر - ثروت ایران - اسرائیل - شیمون پرز - نتانیاهو یاهو - حمله سایبری - سرقت اطلاعات عربستان سعودی - حج - هزینه روادید - کسری بودجه ستاد اجرایی فرمان امام مایکروسافت - سرفیس فون - اپل - آیفون عربستان سعودی - آمریکا - ایران - خاورمیانه اینترنت اشیا - پردازش ابری - امنیت سایبری جان کری - هیلاری کلینتون - جایزه نوبل تکنولوژی - عکاسی - دوگ منوز عزاداری - زباله - محرم مناظره - معاون اول رییس جمهور - انتخابات آمریکا روسیه و سوریه - آمریکا و روسیه - سوریه عربستان سعودی - مانور - ایران - خلیج فارس گوگل - گوشی هوشمند - پیکسل روسیه و سوریه - آلمان - اتحادیه اروپا - تحریم

چه کسی ترامپ را از سیاست «تغییر رژیم» و حمله به ایران منصرف کرده است!؟

شنبه ۲۰ مرداد ماه ۱۳۹۷
اندازه قلم :

چندی پیش جان بولتون مشاور امنیت ملی ترامپ وعده تغییر رژیم ایران تا پایان سال را داده بود. بولتون به عنوان یکی از تندروترین سیاست مداران نومحافظه کار آمریکایی بارها خواهان جنگ با ایران بوده است. مایک پمپئو نیز تفاوات چندانی با بولتون ندارد و از بمباران ایران هواداری کرده است. جیمز متیس وزیر دفاع نیز سابقا حمله هوایی آمریکا به اهداف و مواضع ایرانی را توصیه کرده بود.اما امروز بولتون می گوید به دنبال تغییر رژیم در ایران نیست؛ همانطور که پمپئو و متیس نیز اعلام کرده اند. حال باید پرسید چرا؟

از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ در ایالات متحده، بارها سیاست تغییر رژیم از سوی مقامات آمریکایی مطرح شد و بسیاری از ناظران نیز بر این باورند که مواضع اعمالی و اعلامی ایالات متحده در دولت ترامپ حاکی از پیگیری سیاست تغییر رژیم در ایران است.

به گزارش ، با این حال، در یک ماه گذشته شاهد آن بوده ایم که دو تن از ضد ایرانی ترین مقامات آمریکایی- مایک پمپئو و جان بولتون- که رویکرد تغییر رژیم در ایران را دنبال کرده اند، اعلام کرده اند که در پی تغییر رژیم در ایران نیستند.

در همین زمینه، پایگاه اینترنتی «امریکن کانسروتیو» در مطلبی به این موضوع پرداخته و از نقش یکی از سناتورهای آمریکایی در تغییر رویکرد آمریکایی ها در قبال تغییر رژیم در ایران پرده برداشته است. این پایگاه آمریکایی عنوان کرد:

چندی پیش جان بولتون مشاور امنیت ملی ترامپ وعده تغییر رژیم ایران تا پایان سال را داده بود. بولتون به عنوان یکی از تندروترین سیاست مداران نومحافظه کار آمریکایی بارها خواهان جنگ با ایران بوده است. مایک پمپئو نیز تفاوات چندانی با بولتون ندارد و از بمباران ایران هواداری کرده است. جیمز متیس وزیر دفاع نیز سابقا حمله هوایی آمریکا به اهداف و مواضع ایرانی را توصیه کرده بود.

اما امروز بولتون می گوید به دنبال تغییر رژیم در ایران نیست؛ همانطور که پمپئو و متیس نیز اعلام کرده اند.

حال باید پرسید چرا؟

ترامپ به عنوان یک جنگ طلب در مقابل ایران شناخته شده است. در همین زمینه، نشریه پولیتیکو روز چهارشنبه نوشت: ترامپ ایجاد یک جناج راست تندرو در واشنگتن برای ضربه زدن به تهران، دور انداختن توافق هسته ای و پاسخ به ریشخندهای ایرانی ها با تهدیدات اش را ستایش کرده است. 

از سوی دیگر، جناح های قدرتمندی در کنگره و واشنگتن وجود دارند که برای سال ها روسای جمهور را برای پیگیری سیاست تغییر رژیم تحریک کرده اند. در همین زمینه، سناتور تام کاتن نیز گفته است که سیاست آمریکا باید تغییر رژیم در ایران باشد.

حال این سوال مطرح می شود، که چه چیزی یا کسی در حال متوقف کردن جنگ طلبان آمریکایی است؟

در همین زمینه، پولیتیکو جنبه های جالبی از روابط میان سناتور «ران پال» و ترامپ خصوصا در حوزه سیاست خارجی را فاش کرده است. در حالی که ترامپ با مشاور جنگ طلب اش مدارا می کند، یک پیوند و رابطه واقعی نیز با ران پال ایجاد کرده است. به همین جهت، ترامپ به مانند یا تحت تاثیر ران پال تمایلی برای درگیری و جنگ ندارد.


این پایگاه آمریکایی در ادامه نوشت: ترامپ هرچند به صورت موقت سیاست تغییر رژیم در ایران را حتی اگر بولتون، پمپئو و متیس از آن حمایت کنند را متوقف کرده است. در عوض آن پال با همکاری یک متخصص سیاست خارجی جمهوری خواه ارتباط مداوم و مکرری را با کاخ سفید ایجاد کرده است.

طبق این گزارش، پال رئیس جمهور را متقاعد کرده است که واشنگتن نباید سیاست تغییر رژیم در ایران را دنبال کند؛ چراکه اتخاذ این موضع منجر به وقوع یک جنگ دیگری در خاورمیانه خواهد شد.

این رسانه آمریکایی در ادامه نوشت: بسیاری از افراد و دست اندرکاران در واشنگتن اگرچه اکنون از اشتباه بودن سیاست تغییر رژیم در عراق حرف می زنند، اما همان ها ممکن است باور داشته باشند که سیاست تغییر رژیم در ایران در این زمان به نوعی می تواند سیاست درستی باشد. همان افرادی که در آن زمان نیز از سیاست تغییر رژیم در عراق و سوریه استقبال می کنند و اکنون به اشتباه خود اعتراف کرده اند.

ترامپ طرفداران تغییر رژیم در ایران را به عنوان مشاور به کار گرفته است به این دلیل که او مشورت آن ها را می خواهد و به آن ها نیاز دارد، اما شواهدی وجود دارد که حداقل در مورد ایران دست جناح جنگ طلب از تصمیم گیری ها کوتاه شده است.

«امریکن کانسروتیو» در نهایت نوشت: مهم تر از همه اینکه مسلما رئیس جمهور به عنوان مهم ترین تصمیم گیرنده سیاست خارجی می تواند درخاورمیانه یک جنگ فاجعه بار را راه اندازی کند؛ با این حال ران پال کسی است که می تواند وضعیت صلح در خاورمیانه را حفظ کند و از حرکت ترامپ به سوی جنگ جلوگیری کند.

اخبار تکنولوژی
مقالات
برای اطلاع از آخرین اخبار مشخصات خود را وارد کنید.
ایمیل
موبایل
شرکت طراح نرم افزار
شرکت طراح نرم افزار پیشگام از سال 1379 فعالیت خود را در زمینه طراحی وب و برنامه نویسی با شرکت های دیگر آغاز نموده و در سال 1385 توانست با شماره ثبت 23483 فعالیت خود را با نام تجاری شرکت طراح نرم افزار پیشگام TNP  آغاز کند.
ارتباط با ما
دفتر مرکزی : تبریز - خیابان شریعتی جنوبی - بالاتر از تقاطع پاستور - پلاک 514 - طبقه اول

 
تلفن : 35578902 - 041
  35578903 - 041
شرکت طراح نرم افزار پیشگام طراحی وب سایت حرفه‌ای TNP Control Panel
Rated 4.5/4 based on 1 to 5
می خواهید عضو شوید؟
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحیح وارد نمائید
عضو هستید؟
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحیح وارد نمائید
رمز عبور را فراموش کرده ام
پشتیبانی آنلاین
شرکت طراح نرم افزار پیشگامشرکت طراح نرم افزار04135578902 tnp.co.irtnp.co.ir - فدح.زخ.هق - صصص.فدح.زخ.هق