طراحی وب سایت حرفه ای

English
فارسی
ثبت نام
ورود
امروز : شنبه ۲۷ مرداد ماه ۱۳۹۷
تقویم
برچسب ها
روسیه - آمریکا - سوریه - تسلیحات - عربستان مناظره - هیلاری کلینتون - دونالد ترامپ - انتخابات آمریکا مایکروسافت - اپل - استراتژی سوریه - آمریکا - روسیه ایران - ایتالیا - مدیترانه - پایگاه نظامی 624283 آمریکا - عربستان - کنگره آمریکا - تروریسم - وتو یاهو - هک - ورایزون ایران - پول شویی - تروریسم - روحانی ماه سیاه - پدیده - ماه شیمون پرز - اسراییل دونالد ترامپ - کنگره آمریکا - سلاح هسته ای اوپک - بازار نفت - عربستان - ایران - تولید نفت - توافق مایکروسافت - میلیونر - ثروت ایران - اسرائیل - شیمون پرز - نتانیاهو یاهو - حمله سایبری - سرقت اطلاعات عربستان سعودی - حج - هزینه روادید - کسری بودجه ستاد اجرایی فرمان امام مایکروسافت - سرفیس فون - اپل - آیفون عربستان سعودی - آمریکا - ایران - خاورمیانه اینترنت اشیا - پردازش ابری - امنیت سایبری جان کری - هیلاری کلینتون - جایزه نوبل تکنولوژی - عکاسی - دوگ منوز عزاداری - زباله - محرم مناظره - معاون اول رییس جمهور - انتخابات آمریکا روسیه و سوریه - آمریکا و روسیه - سوریه عربستان سعودی - مانور - ایران - خلیج فارس گوگل - گوشی هوشمند - پیکسل روسیه و سوریه - آلمان - اتحادیه اروپا - تحریم

اکنون مجلس به لابی گری و مسائل دیگر متهم است/ سرمایه های انسانی کشور را خانه نشین و خارج نشین کرده ایم!/در شرایط حاضر باید لیست مفاسد را در جیب مان بگذاریم

يکشنبه ۲۱ مرداد ماه ۱۳۹۷
اندازه قلم :

در روزهایی که قیمت‌ها لجام‌گسیخته در حال افزایش است و پول ملی روزبه‌روز در حال از دست دادن ارزش خود است، یکی از نهادهایی که بیشترین انتقادات به آن شده، مجلس شورای اسلامی است. بسیاری از مردم بر این باورند که اگر مجلس به وظایف نظارتی خود درست عمل می‌کرد، امروز این وضعیت در کشور ایجاد نمی‌شد.


در روزهایی که قیمت‌ها لجام‌گسیخته در حال افزایش است و پول ملی روزبه‌روز در حال از دست دادن ارزش خود است، یکی از نهادهایی که بیشترین انتقادات به آن شده، مجلس شورای اسلامی بوده است. بسیاری از مردم بر این باورند که اگر مجلس به وظایف نظارتی خود درست عمل می‌کرد، امروز شاهد این وضعیت در کشور نبودیم.

به گزارش «»؛ البته به نظر می‌رسد، مجلس این پیام را دریافت کرده، به‌ گونه ای ‌که پس از گذشت دو سال از عمر مجلس دهم، سرانجام در روزهای گذشته، یکی از استیضاح‌ها به نتیجه رسید و وزیر یکی از مهم‌ترین وزارتخانه‌های اقتصادی از کار بیکار شد. با این ‌حال، هنوز این موضوع نیز نتوانسته مردم را راضی کند.

محمدرضا نجفی در گفت وگو با در خصوص این موضوع اظهار داشت: لازم است عزم و اراده بزرگی در مسئولان نظام جمهوری اسلامی پدید آید تا زمینه ی حل مشکلات کشور را فراهم آورد؛ بنابراین، گمان می کنم، ما با سرمایه های خود، که مردم هستند خوب رفتار نکرده ایم.

نماینده مردم تهران گفت: علت اصلی و مهم گرفتاری های امروز ما، مقتصدانه برخورد نکردن با سرمایه های خودمان است که این سرمایه ها شامل سرمایه های مالی، اقتصادی و انسانی و سرمایه های اجتماعی و نمادین است؛ در واقع ما سرمایه های خود را هزینه کرده و به ازای آن تولیدی به فراخور نداشته ایم. ما هیچ مسأله حل ناشدنی در کشور نداریم، ولی مفهوم این عبارت هم این نیست که یک شبه همه مشکلات کشور حل می شود؛ اما اگر در مسیر درست حرکت کنیم، عموم مسائل کشور در بستر زمان قابل حل است، ولی پیش نیازها و لوازمی دارد.

این نماینده مجلس افزود: من درباره لوازم و اسباب حرکت به سمت حل مسائل صحبت کردم و گفتم از جمله این لوازم، موضوعی است که امروز در مجلس بیش از هر زمان دیگری وجود دارد. هم اکنون مجلس به لابیگری و مسائل دیگر متهم است، ولی تا به امروز حرکتی از خود نشان نداده که خود را از آن مبرا کند و موضوعات شفاف شود.

این نماینده در ادامه یادآور شد: ما به بسیج عمومی سرمایه های خود برای حل مسائل نیاز داریم که بخشی از این سرمایه ها، سرمایه های انسانی ماست؛ ما سرمایه های ارزشمندی که امروز می توانند کمک حال کشور و مردم برای حل مسائل شوند، از گردونه مدیریت کشور خارج و خانه نشینشان کرده ایم. ما درآمدهای کشور را در راستای اولویت های کشور در بسیاری از جاها هزینه نکرده ایم و برای همین است که هزاران میلیارد دلار در یک دوره از بین رفت و امروز نه موجودی در صندوق ذخیره ارزی داریم و نه زیرساخت هایی که کشور را به توسعه برساند!

ما سرمایه های خود را مستهلک کردیم و سرمایه های انسانی خود را نیز به دلیل رویکردهایی که داشتیم، از بین بردیم و سرمایه های نمادین خود را مانند دین و ملیت بی خاصیت کرده ایم و اگر امروز بخواهیم کشور را اداره کنیم، باید بتوانیم این سرمایه ها را به کشور بازگردانیم.

نجفی در ادامه با اشاره به مسأله فساد در کشور گفت: اگر ما مسیر خود را درست کردیم، در آن زمان باید به مسأله فساد به عنوان یک موضوع اصلی نگاه شود. پرداختن به این بحث، راهکارهای بسیار اصولی و قابل اثبات و کارآمد و اثر بخشی دارد که بسیار کم هزینه تر هستند.

امروزه رفتارهای هیجانی و پوپولیستی هست که ما با آنها درگیریم و چاره ای هم نداریم و تا زمانی که دولت الکترونیک و پایگاه الکترونیک ایجاد نشده، باید لیست اسامی را در جیب خود بگذاریم و در زمان موعد آن را خارج کنیم، ولی اگر راهکارها درست باشد، شفافیت ایجاد می شود.

وی همچنین ادامه داد: هم اکنون نیاز به حرکت هیجانی و پوپولیستی نیست. کارهای ما، دستورالعمل ها و قواعد کم هزینه تری را پیش بینی کرده، ولی ما دنبال آنها نمی رویم. می خواهم بگویم این میزان التهاب و تنش که به جامعه وارد شده، می توانست با کمترین هزینه رفع شود، ولی عزم و اراده کوچکی می خواهد و اگر وفاق ایجاد شود، مشکلات ما حل خواهد شد.

امرور مردم ما گرفتارند، چون ما به این لوازم پایبند نیستیم و اگر همه در کشور به قانون بازگردند و از لوازم موجود درست استفاده کنند، همه چیز درست می شود.

اخبار تکنولوژی
مقالات
برای اطلاع از آخرین اخبار مشخصات خود را وارد کنید.
ایمیل
موبایل
شرکت طراح نرم افزار
شرکت طراح نرم افزار پیشگام از سال 1379 فعالیت خود را در زمینه طراحی وب و برنامه نویسی با شرکت های دیگر آغاز نموده و در سال 1385 توانست با شماره ثبت 23483 فعالیت خود را با نام تجاری شرکت طراح نرم افزار پیشگام TNP  آغاز کند.
ارتباط با ما
دفتر مرکزی : تبریز - خیابان شریعتی جنوبی - بالاتر از تقاطع پاستور - پلاک 514 - طبقه اول

 
تلفن : 35578902 - 041
  35578903 - 041
شرکت طراح نرم افزار پیشگام طراحی وب سایت حرفه‌ای TNP Control Panel
Rated 4.5/4 based on 1 to 5
می خواهید عضو شوید؟
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحیح وارد نمائید
عضو هستید؟
لطفاً نام کاربری و رمز عبور را به صورت صحیح وارد نمائید
رمز عبور را فراموش کرده ام
پشتیبانی آنلاین
شرکت طراح نرم افزار پیشگامشرکت طراح نرم افزار04135578902 tnp.co.irtnp.co.ir - فدح.زخ.هق - صصص.فدح.زخ.هق